İstanbul’u sağanak yağış ve fırtına vurdu

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından beklenen şiddetli sağanak ve fırtına İstanbul’da etkili olmaya başladı. Bir anda etkili olan yağış nedeniyle bazı ilçelerde vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sultangazi’de dolu yağışı etkili oldu, Bakırköy’de ise dalgalar sahile vurdu. Olumsuz hava koşulları dolayısıyla planlanan bazı vapur seferler iptal edildi.

Sultangazi’de önce dolu, sonra yağmur

Sabah saatlerinden bu yana etkili olan lodosun ardından Sultangazi ilçesinde dolu yağdı. Dolunun bir anda bastırması sonucu vatandaşlar zor anlar yaşadı. Dolu yağışı kısa süre sonra yerini yağmura bıraktı.

Bakırköy’de ise dalgalar sahile vurdu. Fırtına nedeniyle deniz seferlerinde aksama yaşanırken, Florya sahilinde dalgalar yükseldi.

Kıyıda gezen vatandaşların uyarılara aldırmadan yürüyüş yaparak, fotoğraf çektirdikleri görüldü.

Vatandaşlar duraklara ve iş yerlerine sığındı

Kentin Avrupa Yakası’nda Arnavutköy, Şişli ve Fatih’te kısa süreli sağanak etkili oldu. Şişli Halaskargazi Caddesi’nde vatandaşlar duraklara, iş yeri girişlerine ve binaların korunaklı yerlerine sığınarak, yağıştan korunmaya çalıştı.

Fatih’te yollar göle döndü

Fatih Eminönü’nde aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Ragıp Gümüşpala Caddesinde trafik ışıklarındaki kavşak yağmur sularıyla doldu.

Yolda biriken yağmur suları ve yoldan geçen sürücülerin hızlarını azaltmaması nedeniyle bazı vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yolun karşısına geçmek için trafik ışıklarından bekleyen bir kadın, araçların sıçrattığı yağmur suyundan etkilenmemek için şemsiyesini kullandı.

Oluşan yoğunluk nedeniyle sürücüler trafikte ilerlemekte zorlandı.

Silivri’de sağanak ve lodos

Beşiktaş’ta, gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar otobüs duraklarına sığındı. Silivri’de ise sağanak yağış lodosla birlikte etkisini göstermeye devam ediyor.

Anadolu Yakası’nda, Pendik, Çekmeköy ile Ümraniye’de de gök gürültülü sağanak ve fırtına etkili oldu.

Vapur seferleri iptal edildi

Olumsuz hava koşulları dolayısıyla planlanan bazı vapur seferler iptal edildi.

Şehir Hatlarından yapılan açıklamaya göre, Sedef Adası-Büyükada, Bostancı-Moda-Karaköy-Kabataş ve Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada arasındaki seferler, elverişsiz hava koşulları sebebiyle yapılamayacak.

Kentin bazı bölgelerinde yağış aralıklarla etkisini sürdürüyor.

İstanbul Valiliği, sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiğini duyurarak, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunmuştu.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x